Szampon Natura Siberica – czy warto?

Firma Natura Siberica po wejściu na polski rynek, bardzo szybko podbiła serca swoich klientów. Przede wszystkim dlatego, iż w swoich produktach wykorzystuje składniki naturalne, pozyskane w sposób ekologiczny. To gwarantuje najwyższą jakość kosmetyków i najlepsze efekty dla naszego zdrowia. Syberyjskie zioła, kwiaty i jagody, które rosną w nieskażonym cywilizacją rejonie świata, są starannie zbierane, selekcjonowane, odpowiednio suszone a następnie wydobywa się z nich to co najlepsze.

Certyfikaty

  • ICEA eco bio cosmetics

Szampon Natura Siberica posiada certyfikat ICEA eco bio cosmetics, który gwarantuje ekologiczne pochodzenie składników w produkcie. Świadczy też o tym, iż pozyskane do produkcji składniki zostały zdobyte w sposób szanujący środowisko naturale ale także ludzką pracę. Dodatkowo jest produktem wegańskim, nie testowanym na zwierzętach i i jest kontrolowany na wszystkich etapach produkcji. Szampon Natura Siberica może być śmiało stosowany przez osoby z wrażliwą skóra lub alergiczne, gdyż firma dba o hypoalergiczność swoich kosmetyków.

  • BHID

To najbardziej rygorystyczny europejski system certyfikacji przyznawany kosmetykom stworzonym z naturalnych surowców pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów.

  • COSMOS.

Najbardziej istotny w standardzie COSMOS jest absolutny zakaz używania w procesie produkcji składników i procesów, które mogą negatywnie wpłynąć na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.

Naturalne rosnące zioła

Natura Siberica Szampon zawiera w swoim składzie unikalną mieszankę cudownych ziół, komponowanych według receptur rosyjskich zielarek. Pozyskiwane metodą dzikich zbiorów zioła, to gwarancja jakości i naturalności. W szamponie, możemy odnaleźć między innymi:

  • różeniec górski – zawiera rosavinę, rozarynę i rozynę, które wykazują działania antyoksydacyjne, czyli chronia przezd szkodliwym wpływem środowiska i odmładzają
  • cytryniec chiński – zawiera nawilżające i odżywiające włosy witaminy C i E
  • miodunka plamista – wygładza i dodaje blasku włosom
  • ałtajski rokitnik – stymulujący produkcje naturalnej keratyny
  • dzika róża – odbudowuje strukturę włosa
  • syberyjski olej sosnowy – unikalna, bardzo wysoka zawartość witaminy E i F czyni z niego składnik absolutnie wyjątkowy

Organiczne uprawy gospodarstw ekologicznych

Poza pozyskiwanymi naturalnie rosnącymi ziołami, natura siberica szampon zawiera także składniki pochodzące z upraw organicznych. Pierwsza organiczna farma natura siberica, powstała w Chakasji. W gospodarstwach pracują rdzenni mieszkańcy regionu, co sprzyja zachowaniu zrównoważonego wsparcia dla małych, ginących plemion zamieszkujących Syberię. W gospodarstwie uprawia się unikalne zioła występujące na terenie Syberii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *